Na hřbitově v České Třebové

Hřbitov vagónů v České Třebové
Hřbitov vagónů v České Třebové

V České Třebové, kousek od depa, je hřbitov vozů, které zde čekají než budou definitivně (účetně) vyřazeny a pak poslány na poslední cestu do šrotu.

Při pohledu z trati jsou vidět desítky a desítky osobních vozů, nějaké ty nákladní vozy i lokomotivy. V různém stupni rozkladu a rozkradu. Vozy slouží i jako zdroj náhradních dílů.

Kudy na hřbitov v České Třebové

Odkladiště vozů není oficiálně přístupné.
Nejlepší přístup je ze silnice 14, odkud vede na jih odbočka na místní komunikaci, která podchází pod železniční trati. Tato cesta vede na sever souběžně se železniční trati.
Pohyb na hřbitově, ve vozech, je na vaše riziko. Jsou zde ostré hrany, rozbitá skla, chybějící podlahy. Buďte opatrní! Mějte pevnou obuv a nikdy nechoďte sami.

Doporučuji

Česká Třebová je důležitým železničním uzlem na trati ze Slezska a z Moravy směrem do Čech. Staví zde většina dálkových spojů. Hned u nádraží je autobusové nádraží, pod kterým je parkoviště pro auta.  V České Třebové je pět nástupišť. Nástupiště první je u nádražní budovy. Nástupiště 2. až 4. je ostrovní, dostupné podchodem nebo „nákladním“ výtahem. Ten je bokem, vlevo. 5. nástupiště je bokem, dostupné z konce 4. nástupiště. Nástupiště, vyjma pátého, jsou dlouhá, široká a zastřešená.

Chcete vidět více? Popis a hodnocení nádraží v České Třebové.

x